Start

to blog or not to blog czyli jak informatyk bez bloga chodzi

Ta strona to będzie efekt moich przemyśleń po kilkuletniej pracy przy przygotowywaniu uczniów do matury z informatyki oraz ich sprawdzaniu. Dożyliśmy takich czasów, że prawie każdy prowadzi bloga, kanał na YouTubie lub chociażby dzieli się swoimi przemyśleniami (albo impulsami) na mordoksiążce. W moim przypadku będzie to właśnie ta strona, chyba mogę :-)

Na stronie będą publikowane różne uwagi dotyczące egzaminu maturalnego z informatyki, sposobów rozwiązania zadań, analizy przepisów związanych z tym egzaminem czy też podstawą programową. Jeżeli posiadasz jakieś mniej lub bardziej oficjalne odpowiedzi dotyczące tych przepisów i chciałbyś się nimi podzielić to bardzo proszę o przesłanie skanu. Postaram się go opublikować.

Można się zastanawiać, dlaczego wybrałem takie a nie inne oprogramowanie. Po prostu mam ambitne zamierzenia publikowania i zbierania różnych informacji. Czy one wyjdą, czy też stracę energię - nie wiem. Dlatego też na razie nie będę ich przedstawiać. Powoli będę dążyć do konfiguracji strony i może dorobię się jakiejś fajnej skórki. Na razie jest jak jest - blado i ascetycznie.

W najbliższych dniach można spodziewać się analizy zadań z tegorocznej matury wraz z propozycjami rozwiązań.